جوجه رنگی

– مانور جوجه رنگی های زیبا رو تو این ویدیو ببینید، منتها هیچ وقت از این جوجه ها نخرید جوجه رنگی نخرید ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره بهداشت و م..

مانور جوجه رنگی های زیبا رو تو این ویدیو ببینید، منتها هیچ وقت از این جوجه ها نخرید

جوجه رنگی نخرید
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور و زنبورعسل دامپزشکی استان کرمانشاه به خانواده ها توصیه کرد، برای فرزندانشان جوجه رنگی نخرند.

دکتر علیرضا حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به جوجه های رنگی که در این فصل در بازار به فروش می رسد، اظهار کرد: این جوجه ها معمولا جوجه های نر مرغ تخمگذار هستند که از نظر اقتصادی صرفه ندارند و یا در کارخانه تبدیل به پودر گوشت می شوند و یا در بازار به فروش می رسند.

وی ادامه داد: این جوجه ها در شرایط غیرمناسب و با رنگ های شیمیایی رنگ می شوند و در بازار به فروش می رسند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور و زنبورعسل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه رنگی بودن این جوجه ها باعث جذب کودکان می شود، افزود: به خانواده ها توصیه می کنیم از این جوجه ها برای کودکانشان نخرند، زیرا می تواند عامل انتقال بسیاری از بیماری ها باشد.

به گفته این مسئول، این جوجه ها تحت هیچ واکسیناسیونی قرار نمی گیرند و چون سیستم بدنی ضعیفی دارند، بعد از چند روز می میرند.

حیدری تصریح کرد: در بدن این جوجه ها باکتری هایی وجود دارد که در تماس با بدن کودک می تواند مسمویت و اسهال ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه رنگ شیمیایی که روی بدن این جوجه ها وجود دارد می تواند در بلندمدت باعث مشکل و بیماری شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور و زنبورعسل دامپزشکی استان کرمانشاه معتقد است، پرهای ریز این جوجه ها هم می تواند واکنش های آلرژیک در بدن کودکان ایجاد کند.

حیدری با اشاره به ضعیف بودن جوجه ها و مرگ زودهنگام آنها، یادآوری کرد: کودکان در مدت کوتاهی به جوجه وابسته می شوند و بعد از مرگ جوجه باعث مشکلات روحی برای آنها می شود.

وی گفت: اگر شرایطی هم پیش آمد که خانواده مجبور به خرید این جوجه ها شدند، توصیه می شود حتما بعد از غذا دادن به جوجه و یا دست زدن به آن دست ها با آب و صابون شسته شود و کودکان دست آلوده را به صورت و یا دهان خود نزنند

دانلود

با دیگران به اشتراک بگذارید:

امتیازدهی: