طرز تهیه باقلوای اصیل ترکیه ای از تهیه خمیر باقلوا تا تمامی فوت و فنها و نکات

– انواع باقلوای اصیل ترکیه، خوشمزه ترین باقلوای ترکیه کدام است؟ باقلوا، یکی از خوشمزه ترین دسر های ترکیه که طعم بی نظیر آن دل و هوش هرکسی ..

طرز تهیه باقلوای اصیل ترکیه ای از تهیه خمیر باقلوا تا تمامی فوت و فنها و نکات
طرز تهیه باقلوای اصیل ترکیه ای از تهیه خمیر باقلوا تا تمامی فوت و فنها و نکات - رنگارنگ - دانلود بهترین فیلم ها

انواع باقلوای اصیل ترکیه، خوشمزه ترین باقلوای ترکیه کدام است؟

باقلوا، یکی از خوشمزه ترین دسر های ترکیه که طعم بی نظیر آن دل و هوش هرکسی را برده، حتی اگر عاشق شیرینی نیستید، در طول سفر با تور ترکیه طعم بی نظیر باقلوای استانبول را از دست ندهید. باقلوای ترکیه دسریست که باید آن را چشید و لحظات را با آن شیرین کرد، با اولین گاز عاشق این دسر خوشمزه می شوید، ابتدا صدای تند و تیزی از لایه های خشک این دسر را می شنوید و سپس شیره خوشمزه آن جاری می شود. باقلوا، این شیرینی محبوب و دوست داشتنی معمولا از لایه های آرد خمیر شده و مغز های گردو و پسته تهیه شده و با شهدی که از گلاب و زعفران و یا عسل شیرین می شود. در کنار تماشای مکان های دیدنی ترکیه، در یکی از کافه های سنتی بنشینید و با سفارش یک قهوه ترک و باقلوای مخصوص ترکی خستگی جان را به در کنید.

بیشتر افراد فکر می کنند که باقلوا تنها بر دو نوع گردویی و پسته ای است، اما اینطور نیست. در ادامه با محبوب ترین خانواده باقلوا آشنا شوید :

1.باقلوا کورو ترکیه - Kuru baklava :

به دلیل نام این باقلوا ممکن است فکر کنید که این یک باقلوای نسبتا خشک است، اما باقلوا کورو تنها شربت کمتری نسبت به دیگر انواع باقلوا دارد. جعبه های این نوع باقلوا معمولا به عنوان هدیه و یا سوغاتی خریداری می شود زیرا از طول عمر بیشتری برخوردار است و دیر تر تازگی خود را از دست می دهد

2. باقلوای شکلاتی ترکیه - Çikolatalı Baklava :

باقلوایی که از شکلات پر شده نتیجه ترکیب یک دسر سنتی و مدرن است، اگر عاشق شکلات هستید، این بار طعمی جدید و دو برابر خوشمزه تر را در باقلوا شکلاتی بچشید

3. باقلوای ترکیه: باقلوای تیکه ای - Havuç dilimi baklava

طرز تهیه و دستورالعمل باقلوای استانبول ترکیه : نحوه درست کردن بهترین باقلوا

مواد لازم برای درست کردن باقلوا:
1 بسته (16 اونس) خمیر فیلیو (fillo) را با توجه به دستورالعمل های یخزدایی کنی، خمیر باید مثل کاغذ نازک و حتی نازک تر از آن باشددر ابتدا به عنوان تذکری مهم فراموش نکنید که بایست در افزودن کره یا هر بخشی از شربت (آب لیمو، آب و عسل) به دستورالعمل سرسری عمل نکنید زیرا این رویکرد برای مرطوب کردن و نرم کردن ورقه ها لازم است. در غیر این صورت لایه های باقلوا ممکن است خشک شود و خود را حفظ نکند.

شکلات اختیاری است اما برای تزیین بهتر باقلوا گزینه مناسبی است .

2. خمیر را برش دهید تا با ورقه پخت جور شود سپس با یک حوله مرطوب بپوشانید تا ورقه ها خشک نشود3. کناره ها و زیر و تابه 13 × 9 را کره بمالیدحال بهتر است شربت عسل خود را آماده کنید :در یک کاسه متوسط، یک لیوان شکر،2/1 لیوان عسل، 2 قاشق چایخوری آب لیمو، و 4/3 لیوان آب را ترکیب کنید. با حرارت ملایم گرما دهید تا به جوش آید، در حین این کار آن را هم بزنید تا شکر حل شود، سپس حرارت را حالت متوسط/کم ببرید و 4 دقیقه دیگر بدون هم زدن اجازه دهید مخلوط بجوشد. پس از آن ترکیب را از روی اجاق برداشته و بگذارید در حین تهیه باقلوا، سرد شود.

نحوه ترکیب و سرهم کردن باقلوا:تنور را تا 325 درجه فارنهایت گرم کنیدگردو را حدود ده بار در غذاساز بگردانید تا به خوبی خرد شده و ریز شود. در یک کاسه متوسط: 4 لیوان گردوی خرد شده و 1 قاشق چایخوری دارچین را قاطی کنید10 ورق خمیر را روی تابه بگذارید و هر ورقه را قبل از اضافه کردن ورقه جدید به کره آغشته کنید (یعنی ورقه های خمیر را در تابه قرار دهید، روی آن را کره بمالید، ورقه خمیر جدید را در تابه قرار دهید، و این روند را تکرار کنید)ورقه های خمیر باقیمانده را با یک حوله مرطوب بپوشانیدتقریبا 5/1 مخلوط گردو (حدود 4/3 لیوان) را روی خمیر پخش کنید.

5 ورقه آغشته به کره اضافه کنید، سپس لایه گردو اضافه کنید. این کار را 4 بار تکرار کنید. با 10 لایه از ورق خمیر کره مالی شده کار را به پایان ببرید و وی هر ورقه را کره بمالید.

دستورکار به صورت زیر است:

10 برگ ورق خمیر کره مالی شده، 4/3 لیوان مخلوط گردو،

5 برگ ورق خمیر، 4/3 لیوان مخلوط گردو،

5 برگ ورق خمیر، 3/4 لیوان مخلوط گردو،

5 برگ ورق خمیر ، 3/4 لیوان مخلوط گردو،

5 برگ ورق خمیر ، 4/3 لیوان مخلوط گردو

10 برگ خمیر کره مالی شده و مالیدن کره روی آن.

4. کیک را به 2/1 1 نوار عریض برش دهید، سپس به صورت قطری برای داشتن شکل الماسی برش دهید. در دمای 325 درجه فارنهایت 1 ساعت و 15 دقیقه بپزید تا رنگ قهوه ای طلایی به خود بگیرداز تنور خارج کنید و بلافاصله شربت سرد شده را بر روی باقلوای داغ بریزید (صدای جلزولز آن را خواهید شنید). اجازه دهید تا باقلوا کاملا خنک شود و به دمای اتاق برسدنکته:
برای گرفتن بهترین نتیجه، اجازه دهید باقلوا به مدت 4 تا 6 ساعت یا یک شب در دمای اتاق باقی بماند تا شربت به آن نفوذ کرده و لایه ها نرم شوند. باقلوا را با آجیل ریز شده یا چاشنی با شکلات ذوب شده تزیین کنید. با یک حوله تمیز به مدت 1 تا 2 هفته در دمای اتاق نگه دارید.

درست کردن هر باقلوا کمی خسته کننده است، اما من همه نکات اصلی درست کردن باقلوا را اینجا به اشتراک گذاشتیم و اطمینان می دهیم که در درست کردن آن موفق خواهید شد و می توانید آن را چندین روز قبل یاز مهمانی خود انجام دهید و در دمای اتاق حداقل به مدت یک هفته نگه دارید

دانلود

با دیگران به اشتراک بگذارید:

امتیازدهی: