آموزش بافت لیف حمام توپی (خوش دست و زیبا)

– 1- قرار دادن لیف داخل حمام های تاریک به مدت طولانی می تواند آن را به منبعی از آلودگی ها که باعث ابتلا بهبیماری های قارچی و عفونی می شود، تب..

آموزش بافت لیف حمام توپی (خوش دست و زیبا)
آموزش بافت لیف حمام توپی (خوش دست و زیبا) - خانم هنرمند

1- قرار دادن لیف داخل حمام های تاریک به مدت طولانی می تواند آن را به منبعی از آلودگی ها که باعث ابتلا بهبیماری های قارچی و عفونی می شود، تبدیل کند. پس بهتر است حمام، تهویه مناسب و نورگیر داشته باشد.

2- اگر حمام تاریک و مرطوب است، بهتر است برای لیف جایی خارج از حمام در نظر بگیرید.

3- از آنجا که رطوبت، گرما و تاریکی، زمینه رشد و تکثیر قارچ ها را فراهم می کنند، بنابراین هرگز لیف های خیس را در محیط مرطوب و تاریک حمام رها نکنید.

4- اگر لیف دچار تغییر شکل، تغییر بافت و رنگ شد و قوام خود را از دست داد، بهتر است آن را دور بیندازید و لیف جدیدی جایگزین کنید.

5- لیف را برای خشک شدن، در معرض نور آفتاب و هوای آزاد قرار دهید.

6- استفاده از لیف هایی با الیاف زبر و خشن که باعث آزار پوست می شوند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

7- شستشوی بدن نباید به گونه ای باشد که باعث از بین رفتن سد دفاعی سطح پوست شود. به همین دلیل افراد دارای پوست چرب، باید بدن خود را با لیف های حوله ای نرم، صابون و شوینده های مخصوص پوست های چرب بشویند.

این در حالی است که استفاده از لیف به افراد دارای پوست خشکتوصیه نمی شود. این افراد باید پوست خود را فقط با آب ولرم و صابون های غیر معطر و مخصوص پوست های خشک یا همان پن ها، بشویند.

8- افرادی که پوستشان خشک است، بعد از حمام کردن باید از روغن حمام و نرم کننده های پوست بدن استفاده کنند تا خشکی پوستشان تشدید نشود.

9- افراد با پوست های مختلط باید هر ناحیه از بدنشان را بنا بر خشک یا چرب بودن آن، باتوجه به توصیه هایی که در مورد شستشوی پوست های چرب و خشک بیان کردیم، بشویند.

10- استفاده از لیف برای نوزادان و بچه ها که پوست بسیار ظریف و حساسی دارند ضرورتی ندارد. با این حال اگر خواستید هر چند وقت یک بار، بدن نوزاد یا کودک خود را لیف بکشید، از لیف های کاملا نرم و حوله ای استفاده کنید و لیف را آرام روی بدن او حرکت دهید.

11- لیف کشیدن زیاد یا استفاده از لیف های زبر و کنفی برای تمیز کردن پوست بچه ها، باعث می شود سد دفاعی طبیعی پوست آن ها از بین برود و این مساله زمینه ابتلا به اگزما یا خشکی پوست را در نوزادان و کودکان فراهم می کند.

12- لیف کشیدن شدید و طولانی مدت باعث تخریب سلول های پوست و رسوب ماده ای پروتئینی در پوست می شود و باعث بیماری «ماکولار آمیلوئیدوز» می شود. این بیماری می تواند منجر به ایجاد تیرگی های دائمی در سطح پوست بدن شود.

13- همیشه با آب ولرم استحمام کنید و یادتان باشد که زمان استحمام نباید طولانی باشد.

14- افرادی مانند سالمندان که پوست خشک و حساس دارند، باید دور لیف کشیدن را خط بکشند

دانلود

با دیگران به اشتراک بگذارید:

امتیازدهی: